علت واقعی قتل داریوش مهرژوی و همسرش امروز مشخص شد

به گزارش مرکز مطبوعات قضایی، دادستان ارشد منطقه البرز با اعلام خبر فوق گفت: در محل جنایت آثار باقی مانده از بزاق متهم کشف و پس از دستگیری 20 متهم، قاتلان دستگیر شدند. یافت.

حسین فضلی هرکندی سرپرست دادسرای ناحیه البرز در رابطه با وضعیت اخیر پرونده داریوش مهرجویی و همسرش گفت: به محض اطلاع از قتل مرحوم مهرجویی و همسرش، خبر داد. در مورد وضعیت رئیس مقام قضایی و تلفنی دستور استفاده از تمامی امکانات و دستگیری سریع قاتل را صادر کرد.

وی افزود: رئیس قوه قضائیه در تماس تلفنی دستور پیگیری این پرونده را صادر کرد و در جلسه شورای عالی قضایی نیز دستور داد تا در اسرع وقت قاتل یا قاتلان شناسایی شوند. از همه امکانات استفاده کند، پرونده او را سریع و دقیق بررسی کند و به صدور حکم منجر شود تا انشاءالله امنیت روانی مردم خدشه دار نشود.

سرپرست دادسرای منطقه البرز تصریح کرد: اگر چنین موضوعاتی با سرعت و دقت مطرح شود، احساس امنیت را در بین مردم و شهروندان بیدار می کند و از سوی دیگر در صورت تعلل در بررسی و برخورد با این موارد. مسائل منافقان و افراد منفعت طلب شروع به تحریک و انتشار اطلاعات نادرست و ایجاد ترس و ناامنی می کنند.

فضلی هرکندی گفت: همزمان با اجرای دستور رئیس قوه قضائیه دستورات لازم برای تسریع در افشای جرم و شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلان و اجرای قتل خاص صادر شد. به بازپرس دادسرای فردسیس برای پیشبرد مراحل تحقیقات مقدماتی و همچنین دادستان فردیس و همچنین معاون امور ویژه دادسرای ناحیه البرز اختیار اعمال کنترل قانونی و پیگیری لازم داده شد. بالا در پلیس آگاهی منطقه البرز مستقر شده و با اقدامات اطلاعاتی و فنی تمامی افرادی که ممکن است انگیزه قتل داشته باشند شناسایی و تحقیق کنند.

سرپرست دادسرای ناحیه البرز افزود: با تلاش و حضور شبانه روزی نهادهای قضایی ذیربط و ماموران پلیس آگاهی منطقه البرز حدود 20 متهم شناسایی و توسط بازپرس پرونده و بازپرسان ویژه آگاهی البرز مورد بررسی قرار گرفتند. پلیس.

فضلی هرکندی بیان کرد: همزمان بقایای باقی مانده در محل اعدام مرحوم داریوش مهرجویی برای بررسی به آزمایشگاه شناسایی پلیس آگاهی فراجا ارسال شد.

وی ادامه داد: همچنین در بازجویی های فنی و تخصصی برخی از متهمان دستگیر شده اطلاعاتی در خصوص قتل و نحوه آن داشتند.

سرپرست دادسرای ناحیه البرز گفت: علاوه بر اعترافات متهم، بر اساس تایید و اعلام آزمایشگاه تشخیص هویت پلیس، بقایایی از محل قتل مانند نمونه خون و بزاق وجود دارد که از محل قتل به دست آمده است. زودتر ارسال شد آزمایشگاه آزمایش، تطبیق نمونه های خون و بزاق برخی از متهمان. بنابراین در مورد برخی از متهمان علاوه بر اعتراف به جرم، ادله و قرائن دیگری از جمله مکاتبه نمونه آثار برگرفته از محل قتل و محل سکونت مقتولین و دستگیرشدگان وجود دارد. افراد سرزنش کردن

وی بیان کرد: بررسی های انجام شده تاکنون نشان می دهد که علت و انگیزه قتل، وجود اختلافات شخصی بین متهم و مقتول بوده است.

سرپرست دادسرای ناحیه البرز افزود: به این ترتیب در کمتر از 5 روز از وقوع قتل و کمتر از سه روز از صدور دستور ویژه رئیس دستگاه قضایی برای شناسایی و دستگیری سریع قاتل یا قاتلان مرحوم داریوش مهرجویی و همسرش وحیدا محمدی فر متهم معرفی شدند.

فضلی هرکندی گفت: با توجه به تعداد زیاد متهمان، برای بررسی جزئیات قتل، تعداد دقیق متهمان، درجه و نوع دخالت هر یک از متهمان در قتل از قبیل شرکت یا معاون و یک بررسی دقیق سایر جوانب کار در این خصوص، پس از پایان بررسی، نتیجه نهایی اعلام می شود.

وی تصریح کرد: پس از تحقیقات اولیه از متهم، بازسازی صحنه با بررسی بازپرس ویژه پرونده انجام می شود.

سرپرست دادستان منطقه البرز گفت: خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر طراحی قتل توسط دامادهای داریوش مهرجویی و استخدام متهم این قتل صحت ندارد و انتشار این خبر جعلی است .

فضلی هرکندی تاکید کرد: از رسانه ها خواسته شده از انتشار اخبار نادرست در این باره خودداری کنند.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ